czwartek, 1 maja 2014

Podsumowanie kwietnia - duuuużo zdjęć :)

Kwiecień zleciał bardzo szybko! Zachwycał zielenią i mnóstwem kolorów :) Ciężkie prace polowe mamy już za sobą, gleba przygotowana, a tunel rozstawiony. Cieszymy się z pierwszych zbiorów - szczypiorku, pietruszki, szczawiu, szpinaku, sałaty... Młode listki są najlepsze! :)


 szpinak - ile nie posiejemy, zawsze jest za mało ;)


 mizuna - pyszna i bardzo dekoracyjna, lekko pikantna w smaku trafia w nasze gusta idealnie :)

 szczaw gajowy - pięknie się rozrósł (jeśli ktoś z naszych okolic jest chętny spróbować - zapraszam po sadzonkę:))

 pietruszka kędzierzawa - zdecydowanie wolę ją od zwykłej

 Krzaczki owocowe dostały wczesną wiosną pokaźną dawkę kompostu, dzisiaj sypnęłam im trochę obornika w granulacie. W sezonie zamierzam ściółkować glebę wokół nich kompostem. 
Porzeczki, maliny, poziomki i truskawki kwitną w najlepsze, ilość pąków na truskawkach jest niesamowita! Jeśli pogoda dopisze będą super zbiory :D

poziomki

 truskawki
porzeczki
 
 Niestety na porzeczkach w tym roku znowu jest rdza wejmutkowo-porzeczkowa. Najbardziej porażone liście obrywam, krzaczki opryskam kilka razy bylicą piołun i bioseptem - w tamtym roku taka terapia pomogła.
 
 Groszek cukrowy rośnie w oczach, za chwilę "czepi" się siatki :)
 
Pomidorowa rozsada razem z bakłażanami i papryczkami przeprowadziła się z parapetu do tunelu. Cały czas monitorujemy pogodę - w razie przymrozków schowamy się znowu na parapecie. Pomidory są już bardzo wysokie i bardzo chcą już do ziemi... widać, że się męczą w doniczkach. Niektóre dostają pąków kwiatowych!
 
 jeszcze w domu...
 
 w tunelu czekają na sadzenie... Te wyróżniające się niebiesko-zielone krzaczki to pomidor 'p-20 blue', o super ciemnych owocach - bardzo jestem ich ciekawa :)
 
 papryczki Cyklon - w tym roku posialiśmy duuużo więcej i mam nadzieję, że w tunelu więcej owoców zdąży dojrzeć
 
 Pamiętacie malutkie różyczki, które siałam? Teraz mam 11 pięknych krzaczków i wszystkie kwitną! Każdy roślinka ma inne kwiatki - białe, kremowe, jasno i ciemnoróżowe, pełne i pojedyncze. Są PRZEUROCZE!
 
 jeśli traficie na te nasiona - kupujcie i siejcie :)
 
W ogrodzie wszystko kwitnie, majówka powinna być dłuższa żeby się tym wszystkim nacieszyć ;)
 
 Glicynia - zachwyca nas w tym roku kwiatami
 
 Cytryniec chiński - przepięknie pachnie!
 
Moje ulubione wiosenne "mordki" ;)
 
 
Pozdrawiam Was z tunelu, bo tu teraz spędzam każdą wolną chwilę - sieję, pikuję, przesadzam :)
Kazia

2 komentarze:

  1. Zdaje się, że na tym blogu znalazłam bratnią duszę i w upodobaniu i w estetyce, przepiękne zdjęcia, będę tu zaglądać, choć żal, że nie ma funkcji newslettera. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń