niedziela, 9 marca 2014

Pierwsze marcowe prace polowe ;)

Piękny weekend za nami, pogoda wspierała prace w ogrodzie :)
Nasze podwyższone grządki są już w użyciu! :D Ziemia jest puszysta i pachnąca, przyjemnie się z nią pracuje. Lekko przekopałam ją moją nową motyczką - prezent na Dzień Kobiet ;)

Na grządki wysypałam po kilka wiader kompostu. Dżdżownice już pracują w najlepsze! :)
Przestrzegamy płodozmianu, główny plon w tym roku na grządkach podniesionych mają stanowić rośliny dyniowate. Wysadzimy je dopiero w maju, więc na razie na przedplon posialiśmy szpinak, rzodkiewki, groszek cukrowy, rożne sałaty i liściaste cuda. Posadziliśmy czerwoną cebulę


i rabarbar! :)

Cały ogród podlaliśmy roztworem Rosahumusu, kupiłam z ciekawości. Zobaczymy czy w magiczny sposób poprawi nam strukturę gleby i zatrzyma w niej wodę ;) Słyszałam same pozytywne opinie. Na pewno napiszę szerzej o rezultatach! 

Na wszystkich krzewach owocowych widać nabrzmiałe pąki, zamierzamy dosadzić więcej malin (owocowały już w pierwszym roku!) i porzeczek. Przed nami dalsze "przemeblowanie" ogrodu i rozstawienie tunelu na pomidory! Już się nie mogę doczekać :)
Oby wiosna została już z nami :)


3 komentarze:

 1. Oby ta wiosna została! ciepło...nic tylko sadzić, u mnie w tym roku królują sałaty i szczypiorek :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog! Kibicuję wam z całego serca. U mnie okra i pomidorki posiane w sobotę, a papryczki mają już po 4cm, mam 4 rodzaje.
  Poza tym pełno ziół na oknach, kiełki, a także rzodkiewka w skrzynce no i dymka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam na kwietniowy wpis, żeby zobaczyć co i jak w innych rejonach Polski :)

  OdpowiedzUsuń