sobota, 20 kwietnia 2013

Kilka zdjęć z parapetu, Cyklon i papryka niespodzianka

Pan Mąż jest wielbicielem ostrej kuchni, dlatego nie mogło zabraknąć rozsady ostrej papryczki na naszym parapecie. W tym roku wybraliśmy odmianę 'Cyklon'.

Opis producenta:
Wysiew  nasion od połowy marca do końca pierwszej dekady kwietnia w pomieszczeniach o temp. 22-25 stopni. Rozsadę pikować do doniczek. Nie wymaga cięcia i palikowania. Paprykę należy sadzić w gruncie w miejscach nasłonecznionych, zacisznych, na glebie pulchnej i dostatecznie wilgotniej. Odmiana wczesna o ostrych w smaku owocach, przeznaczona do uprawy w polu. Owoce długości 7-10cm, grubości miąższu 3mm. Jako przyprawa do zup, sosów, potraw mięsnych itp.

Z zeszłego roku zostały nam nasiona mieszanki odmian słodkiej papryki. Niestety wyszła tylko jedna i aż do zbiorów nie dowiemy się jaki to kolor :D Będzie niespodzianka.
Produkcja rozsady papryki wygląda tak samo jak w przypadku pomidorów. 
Roślinki hodowane  w krążkach torfowych trafiły do większych pojemników.


Razem z pomidorami dostają już nawóz. Mamy pomidorową dżunglę :D


Dalej na parapecie rośnie trawa cytrynowa


Bazylia zielona, czerwona i cytrynowa (trochę już wyjedzona...)
Różne rodzaje sałat, które niedługo pójdą na grządki


Brokuły, kalafiory i kalarepa :P


Reszta pójdzie prosto do gruntu, albo poczeka, aż zwolni się miejsce ;)
W palecie z kwiatami też widać pierwsze oznaki życia, wykiełkowały już cynie, aksamitki, astry i niecierpki :D W przyszłym tygodniu zaczniemy to wszystko wynosić na powietrze, żeby zaczęło się hartować.

 

2 komentarze:

  1. Mi ostatnio moje pomidorki wichura poniszczyła na balkonie bu :P poza tym ładna hodowla się szykuje!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nam 2 lata temu burza zwiała wszystkie pomidory z balkonu, a wisiały już zielone owoce :( W tym roku pierwszy raz sadzimy w gruncie i zobaczymy jak sobie poradzą z wiatrem i deszczem. Damy mocne podpory.

      Usuń